Žmogus sistemoje

Michail Veller

€18.99
Quantity

  • Language: Lithuanian
  • ISBN: 978-6098-24-811-1
  • Year published: 2021
  • Format: 14 x 21 x 6,5
  • Pages: 667
  • Cover: hardback
  • Publisher: Spauda / Karolis Linas Norkus
Description

Norint teisingai, tinkamai nugyventi savo gyvenimą reikia suprasti aplinką, kurioje tau lemta buvo atsirasti. Sakoma, kad žmogus negali pasirinkti tik vieno – savo gimdytojų. Visa kita jis gali rinktis. Tačiau pasirinkimą riboja pati gamta, valstybė, kurioje gimei ir augai, visuomenės nuostatos ir aibė visokių nerašytų taisyklių. Visa tai galima pavadinti vienu vardu – sistema.

Žmogui atrodo, kad jis yra didžiausia vertybė ir jam turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys, vertingiausios gėrybės ir, žinoma, laimė. Kaip be jos. Jis tik pamiršta, o gal net nežino, kad gyventi jam tenka ne vienam, o tarpe tokių pačių – nusipelniusių, Dievo sutvėrimų, kuriems lygiai taip pat yra svarbausias jo paties gyvenimas... Kaip sutarti? Kaip suprasti kitą? Kaip gyventi nenuskriaudus, neužgavus, neužgožus, galų gale?

Jis privalo suprasti, kad gyvena didelėje sistemoje, kuri, kaip bebūtų keista, rūpinasi tik savais reikalais ir žmogus jai yra visiškai bereikšmis gyvis. Vienintelis svarbus dalykas, sistemos požiūriu, tas, kad žmogus nenustotų veikti. Ir veiktų sistemos labui. Plačiaja prasme, žmogaus asmeninės gerovės siekis yra nesąmoningas siekis stiprinti sistemą. Taip jau gaunasi. Keista. Tiesa? Tačiau įsigilinus galima suvokti kodėl ta sistema, valstybė ar valdžia yra tokia neteisinga žmonių atžvilgiu. Bent jau taip atrodo.

Labai tikiuosi, kad šioje knygoje autoriaus pateiktos mintys pasieks jūsų širdis ir protą. Padės susivokti gyvenime ir vykstančiuose procesuose. Na, o tuomet, gal būt, mes pradėsime geriau suprasti ir vienas kitą, su visais mūsų skirtumais, norais-nenorais, troškimais bei lūkesčiais.

Būtina atsiminti, kad žmogus tai tik mažas milžiniško mechanizmo sraigtelis. Bet tas mažas sraigtelis trokšta būti reikšmingu. Ir kartais, pamiršęs savo tikrąją paskirtį, ima griauti... Pamenate? – Jeigu tu negali pastatyti, tu privalai sugriauti...

Linkiu suprasti savo paskirtį ir vietą sistemoje, kur žmonės gali pastatyti daug įspūdingų dalykų.

Tai trečia iš keturių plačiai visuomenei adaptuotos Michailo Vellerio filosofinės krypties knygų.

 

Secure payments

 

Delivery policy

 

Return policy

You might also like