E-Knyga

Modernaus muziejaus veiklos gairės. Muziejininkystės studijos. V tomas

Arūnas Puškorius, Darius Ruželė, Arvydas Liepuonius, Gintarė Laucė, Neringa Grincevičienė, Violeta Gevorgianienė, Miglė Dovydaitienė, Tadas Žižiūnas, Marija Stonkienė, Danutė Mukienė

0,00 €

Elektroninė knyga PDF formatu (tinka išmaniesiems telefonams, planšetiniams, nešiojamiems ir staliniams kompiuteriams).

Kiekis

  • Kalba: lietuvių
  • ISBN: 978-609-96071-4-6
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: PDF
  • Leidėjas: Akademikai
Aprašymas

Ne kartą teko girdėti, kad muziejuje gali dirbti bet kas. Deja, darbas muziejuje reikalauja gerokai daugiau žinių ir kompetencijų, negu tradiciškai įsivaizduojama. Vienas svarbiausių kiekvieno muziejaus tikslų yra saugoti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą neribotą laiką ir nepažeistus (ypač kilnojamąsias kultūros vertybes, rinkinius) perduoti ateities kartoms. Atrodytų, jog geriausia būtų visą dėmesį sutelkti į tinkamų saugyklų įrengimą bei maksimaliai užtikrinti stabilias ir saugias saugojimo sąlygas, eliminuojant bet kokį žmogiškosios veiklos faktorių. Deja, tiek pat svarbi muziejaus misija yra turimų vertybių tyrimas, eksponavimas ir populiarinimas. Tai reiškia, kad muziejus turi rasti būdų, kaip nesukeliant pavojaus eksponatams juos tirti, viešinti, populiarinti, jų pagrindu kurti išvestinį tikslingą, suprantamą ir informatyvų, patrauklų ir – svarbiausia – kokybišką viešąjį turinį.

Šiame leidinyje pateikiama muziejų ir kitų įstaigų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su kultūros paveldu ir jo komunikacija, kvalifikacijos kėlimui skirta metodinė medžiaga. Ji parengta pagal 2017 metais Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedroje vykdyto projekto Modulinio mokymo programa „Modernaus muziejaus specialistų kompetencijų ugdymas“ lektorių paskaitų medžiagą. Projektą, išskyrus metodinės medžiagos parengimą ir leidybą, iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

„Muziejininkystės studijos“ yra muzeologijos studijoms ir muziejų darbuotojų kvalifikacijos kėlimui skirta mokomųjų leidinių serija, kurią nuo 2012 metų leidžia Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedra. Serijos leidiniuose publikuojama mokomųjų programų, kursų, užsienio ir Lietuvos dėstytojų paskaitų medžiaga. „Muziejininkystės studijos“ – tai erdvė, kurioje muziejų profesionalai dalijasi žiniomis ir patirtimi.

Knygos sudarytojas Arūnas Puškorius.

Dailininkė Silva Jankauskaitė.

 

Saugus apmokėjimas

 

Pristatymas

 

Grąžinimas

Jums taip pat gali patikti